... o produktech » Energys
Energys

V případě, že byste nenašli odpověď v následujícím článku, využijte prosím diskuzního fóra dole na stránce. Odpovíme Vám na váš dotaz v co nejbližší době. Děkujeme

Krmné směsi ENERGYS - výrobce ZeS Běstovice

  • neobsahují oves (nebo pouze malé množství) – předpokládáme, že máte buď vlastní oves a jeho dávku si sami regulujete nebo krmíte koně „bezovesnou“ dietou, což je dnes již běžná záležitost. Na oba tyto systémy lze krmiva ENERGYS použít. Takto sestavené krmné směsi dávají mnohem větší možnost variability individuální dávky pro jednotlivé koně. Pokud máte koně s prokázanou !!! alergií na oves, oslovte prosím naše servisní pracovníky, rádi Vám sdělíme, která ze směsí obsahuje i toto malé množství ovsa.
  • dají mezi sebou jednotlivé směsi velmi dobře kombinovat – ovšem po pomalém počátečním návyku. Tyto krmné systémy se nám velmi osvědčily, velmi šetří koně, nevystavují je prudkým změnám krmné dávky při zvýšené zátěži a splňují potřebu každého sportovního jezdce regulovat krmnou dávku podle závodního vytížení koně. V případě,že budete potřebovat kdykoliv tento systém krmení pro svého koně nastavit, obraťte se na uvedený kontakt a servisního pracovníka naší firmy. Velmi rádi Vám tento model a jeho působení vysvětlíme. Máme s ním velmi dobré zkušenosti.
  • vyrábí se a dodávají v 25 kg pytlích , což umožňuje snadnou manipulaci a rychle zpracování (zkrmení) otevřeného balení. Záruční doba je 4 měsíce od data výroby a je vždy uvedená na etiketě. Krmiva vyrábíme stále čerstvá a odbyt je tak veliký, že většinou do 3 týdnů od data výroby jsou všechny dodávky mezi zákazníky a ve skladech – na Vaši spotřebu zbývají tedy většinou plné 3 měsíce záruky. Samozřejmě je potřeba skladovat směs v suchu a temnu a nevystavovat ji náhlým změnám prostředí( teplo-chlad, sucho-vlhko, přímé slunce - tma, apod.) – při těchto změnách krmivo může navlhnout a přítomná melasa je velmi dobrým zdrojem energie nejen pro koně, ale také pro všudypřítomné mikroorganismy, plísně apod.
  • Dále se velmi často ptáte proč je krmná směs označená jako doplňková. Doplnit k ní musíte pouze vodu a objemnou část krmné dávky (seno, slámu, pastvu,apod.). Krmné směsi pro všechna hospodářská zvířata jejichž krmná dávka obsahuje i objemnou složku (skot, koně, ovce, kozy a pod) se podle zákonných nomenklaturních předpisů musí označovat jako doplňkové. Neznamená to tedy, že by se koním musely ve standardní zátěži přidávat ještě vitamíny nebo další jadrná krmiva. Směs naprosto spolehlivě vykryje potřebu a požadavky na jadrnou část krmné dávky (obiloviny, otruby, směsi), pouze nepokryje potřebu celkové sušiny (tedy také vlákniny), která je obsažena právě až v objemném krmivu.
  • je dobré rozdělit do více denních dávek. Koně bychom měli krmit minimálně 3x denně a zajistit, aby po celý den měli dostatek sena nebo pastvy. Ideální je pobyt na pastvě alespoň po část dne. Doplňkové krmné směsi (granule ENERGYS) je dobré dávat do ranní a večerní dávky (ráno méně, večer více), ale především je důležité dávky přizpůsobit režimu ve stáji a také tréninku či práci koně. Např. pokud koně pracují dopoledne – krmíme ráno před prací méně, více v poledne po práci a večer. Pokud koně pracují odpoledne, krmíme více ráno a večer po práci , méně v poledne. Jako první krmivo po práci dáváme koni objemná krmiva (seno) až později jádro (oves, směsi), aby jadrnou krmnou dávku dobře rozmělnit a proslinil a tolik „nehltal“. U plnokrevných dostihových koní a sportovních koní ve vysoké zátěži je dobré krmit alespoň 4 x denně v menších dávkách. Nikdy ale nesmíme zapomenout, že kůň musí být po nakrmení alespoň 1 –2 hodiny v klidu. Proto jsou systémy krmení 4 – 5 x denně organizačně velmi náročné, ale u koní s velkým zatížením vykazují dobré využití krmiv se současným šetrným přístupem ke koním. (pokud kroutíte hlavou, tak krmit se dá naposled ještě třeba v 21 hod večer).

 

  • Pokud dáváte alespoň 3 litry (tj. 2 kg) krmných směsí Energys za den a Váš kůň je v nižší nebo střední zátěži, je už dospělý a zdravý, nemusíte už přidávat vitamíny ani minerálie. Pokud více pracujete, oslovte naše servisní pracovníky a podle Vámi vybraných doplňků Vám doporučíme možné dávkování nebo sdělíme možná rizika při nadbytku vitamínů, včetně vzájemných negativních interakcí mezi jednotlivými stopovými prvky.
  • Je dobré, aby měl kůň stále k dispozici solný liz. Pro koně je důležité, aby krmná dávka měla vyrovnaný poměr draslíku (většina ze zeleného nebo čerstvého rostlinného krmiva) a sodíku (sůl). Kůň má velmi dobře vyvinutý instinkt na dorovnání potřebné dávky sodíku, takže v případě potřeby nebo nedostatku si sám „dolíže“ co potřebuje. Pozor ovšem u hříbat, kterým by mohla výrazně slaná chuť tak imponovat, že by se „prolízali“ až do otravy ! U kobyl s hříbaty přivazujte solný liz tak vysoko, aby na něj hříbě do 6 měsíců nedosáhlo. Také pozor na vyčerpané koně i oni mohou příliš razantně a nekontrolovaně přijímat sůl. U těchto skupin dávku soli regulujte (přídavkem do mashe).
  • Důležité je, aby krmné žlaby byly vždy čisté a nezůstávaly v nich žádné zbytky z předešlých krmení. Pokud kůň krmnou dávku nesežere, zbylé krmivo raději vyhoďte, zabráníte tak rozvoji plísní a patogenních mikroorganismů ve zbytcích starého krmiva.
  • Součástí výživy koní je také pravidelná péče o zuby a pravidelné pečlivé odčervování koní.
  • Praktické rady a doporučení k jednotlivým směsem najdete po klepnutí na název směsi .

Živinové složení směsí


NÁZORY A DOTAZY NÁVŠTĚVNÍKŮ